Hata
  • Kunena Dahili Hata: Lütfen site yöneticisiyle bu konunun düzeltilmesi için iletişim kurun!
  • Kunena Dahili Hata: Lütfen site yöneticisiyle bu konunun düzeltilmesi için iletişim kurun!
Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre:
Beni hatırla
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: MSI Ekran Sorunu

MSI Ekran Sorunu 5 yıl önce #1

Elimde MSI marka laptop var. ancak ekrana görüntü gelmiyor. Tamir etmeye çalışıyorum bi türlü düzeltemedim. Benden önce bu bilgisayarı başka biri tamir etmiş ve ekranı yapıştırınca ön panel ile görüntü gelmiş ? nasıl böyle bişey olabilir ?
  • K4m4N
  • Yeni Üye
  • Coder
  • Gönderiler: 2
  • Uzmanlık: 0

Cvp: MSI Ekran Sorunu 5 yıl önce #2

Geçmiş olsun ancak anlattıklarınızdan pek bişey anlamadım ancan şu işlemleri yaptıktan sonra sorun üzerine yorum yapabiliriz ..

1) Loptopu vga dan başka bir monitöre takıp çalıstırın ( ekrana görüntü gelirse inverter florasan lcd ekran 3 lüsünden biri bozulmus olabilir)

2) Vga dan görüntü gelmiyorsa anakart , ekran kartı yanmıs olabilir ( başka bir ekran kartı takıp çalıştırınız )

3) Ram yuvadan çıkmış olabilir başka ram deneyiniiz dual ram takılı ise 2 remden birini takıp çalıştırınız..

4) ekranı ileri geri kıpırdatınca görüntü geliyorsa lcd ekran filmi kopmuş demektir değiştirilmesi gerek..

Bu işlemler sonucunda ne gözlemlediğinizi benimle paylasırsanız yardımcı olabilirim.... kolay gelsin..

Cvp: MSI Ekran Sorunu 5 yıl önce #3

söylediklerinizin tamamını yaptım ancak :
vga dan bağladım ancak görüntü vermedi.
başka bir ekran kartı taktım o zaman gene görüntü vermedi.
ram i çıkardım başka bi ram taktım gene olmadı.
lcd ye hiç görüntü gelmiyor.
  • K4m4N
  • Yeni Üye
  • Coder
  • Gönderiler: 2
  • Uzmanlık: 0

Cvp: MSI Ekran Sorunu 5 yıl önce #4

Çalıştığına emin olduğunuz bir ekran kartını takıp harici monitore dahi görüntü vermiyorsa yüksek ihtimal notebook anakartında sıkıntı vardır.
  • tRx
  • Administrator
  • Gönderiler: 798
  • Uzmanlık: 64

Cvp: MSI Ekran Sorunu 3 yıl, 5 ay önce #5

BENM BİLGİSAYARDA DA AYNI SORUN VAR ANCAK BENM BİLGİSAYAR HARİCİ EKRANA GÖRÜNTÜ VERİYOR NASIL DÜZELTEBİLİRİM ACABA
  • Anonymous
  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturulma süresi: 0.13 saniye