Hata
  • Kunena Dahili Hata: Lütfen site yöneticisiyle bu konunun düzeltilmesi için iletişim kurun!
  • Kunena Dahili Hata: Lütfen site yöneticisiyle bu konunun düzeltilmesi için iletişim kurun!
Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre:
Beni hatırla

Sony Vaio S58gp/b Donma Problemi
(0 inceleyen) 
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: Sony Vaio S58gp/b Donma Problemi

Sony Vaio S58gp/b Donma Problemi 6 yıl, 6 ay önce #1

Selam, bende vaio s58gp/b modeli bir laptop var. Son 1 haftadır sürekli donma problemi yaşıyorum. herhangibi bir işlem yaparken donuyor. ilk açılmadan ortalama 20 dakika sonra donuyor. everestle ısıları kontrol ettiğimde işlemci 50 ile 70 arasında iken donma oluyor.
sorun işlemci çok ısınıyor diye termal macun sürdükten sonraki gün başladı , termal macunun değiştirdim sorun yine aynı ,Recovery yaptım , d yi formatladım , ramlerin yerini değiştirdim , bataryayı çıkarıp denedim. Enson bu işi bildiğini söyleyen birisine götüdüm , anakarta baktı bi kaç işlem yaptı, düzeldi dedi baktık yine donuyor , tekrar verdim yaptım dedi 1 gündür açık donmuyor dedi , baktım ama yine donuyor. yardımcı olacak birisi vars sevinirim
  • ibrahim0635
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 2
  • Uzmanlık: 0

Cvp: Sony Vaio S58gp/b Donma Problemi 6 yıl, 6 ay önce #2

yardım edecek kimse yokmu ???
  • ibrahim0635
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 2
  • Uzmanlık: 0

Cvp:Sony Vaio S58gp/b Donma Problemi 6 yıl, 6 ay önce #3

merhaba...

Sorun sıcaklık ile olabilir fakat işlemci ile alakası olması düşük bir ihtimal olabileceğini düşünüyorum. Çünkü işlemciler aşırı ısındıklarında koruma amaçlı kendilerini kapatırlar yani donmazlar. Sanırım termal kanalın grafik işlemcisi yani ekran kartı soğutumunda bir problem olabilir. İlk olarak; bazı bios ekranlarında cpu fan hızını ayarlanabilen seçenekler vardır. Eğer bios ekranınızda böyle bir seçenek var ise bunu yükseltmeyi deneyin. Eğer yok ise standart demektir, aynı marka ve model kısaca laptopınıza uyucak düzgün çalıştığına emin olduğunuz bir termal kanal ve cpu fanı ile değiştirmeyi deneyin. Eğer sorun hala devam ediyorsa ekran kartınız harici ise yani sökülebilir ise laptopınıza uyacak bir ekran kartı ile değiştirip test edin.

Kolay gelsin...
  • tRx
  • Administrator
  • Gönderiler: 798
  • Uzmanlık: 64

Cvp: Sony Vaio S58gp/b Donma Problemi 3 yıl, 5 ay önce #4

Sorun ekran kartı yazılımında. tüm hızlandırmaları devre dışı bırakmalısın.(nvidia masa üstü denetimi)
performans ayarlarını düşürüp deneyebilirsin. veya ekran kartı sürüclerini kaldır. nwidia desktop kurmadan sadece driver kurarakta sorunu çözebilirsin.
performasn ayaları performansı artıracagına bozuyor anlayacağın.
  • Harun KARADAG

Cvp: Sony Vaio S58gp/b Donma Problemi 3 yıl, 5 ay önce #5

Sorun 2 şeyden kaynaklanabilir.
1-işlemci
2-Fan devri
Fan devrin yeteri kadar hızlı değilse işlemcin soğumaz...öncelik buu
KOnuyla ilgili bişi sormak istersen 0545 617 1996 kolay gelsin
  • PC Kurdu
  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturulma süresi: 0.11 saniye