Hata
  • Kunena Dahili Hata: Lütfen site yöneticisiyle bu konunun düzeltilmesi için iletişim kurun!
  • Kunena Dahili Hata: Lütfen site yöneticisiyle bu konunun düzeltilmesi için iletişim kurun!
Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre:
Beni hatırla

BENQ R56 Beyaz Ekran Ve Strartuprepairoffline
(0 inceleyen) 
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: BENQ R56 Beyaz Ekran Ve Strartuprepairoffline

BENQ R56 Beyaz Ekran Ve Strartuprepairoffline 5 yıl, 7 ay önce #1

merhaba arkadaşlar benim laptop benq R56 2.5 senelik 5 gün önce arızalandı kullanırken görüntü ile ilgili uyarılar verdi pc kapandı sonra tekrar açtım biraz daha kullandım tekrar kapandı tekrar açtım windows açılmadı bembeyaz bir ekran ortada bir çizgi sağ taraf biraz daha koyu burada bilgisayarcıya götürdüm ekran değişecek abi dedi maddi durumum şu an müsait olmadığı için yaptırmayıp eve döndüm evde biraz kendim uğraştım ertesi sabah açtım herşey normal çalışıyor 2 gün kullandım bugün yine aynı beyaz ekran resmini ben çekemedim ama internetten bulduğum benzer resmi göndermeye çalışıcam benim ekranda morumsu lekeer de var ama geri geldiğinde tıpkı eskisi gibiydi ekran sorunu olduğunu zannetmiyorum. laptopu başka monitöre bağladığızda görüntü var fakat windows açılmıyor onarma seçenekleri çıkıyor sonunda startuprepairoffline 6.1.7600.16385 falan diyor daha da ayrıntı yazabilirim... tekrar bilgisayarcılara gidip ekran değişecek cevabıyla kazıklanmak istemiyorum lütfen yardım edin...

dsc02878ya.jpg
  • ozgur416
  • Yeni Üye
  • Gönderiler: 2
  • Uzmanlık: 0

Cvp: BENQ R56 Beyaz Ekran Ve Strartuprepairoffline 5 yıl, 7 ay önce #2

Merhaba;

laptopu başka monitöre bağladığızda görüntü var fakat windows açılmıyor onarma seçenekleri çıkıyor sonunda startuprepairoffline 6.1.7600.16385 falan diyor daha da ayrıntı yazabilirim..

ilk olarak başka ekranda aldığınız startuprepairoffline işletim sisteminizle alakalı muhtemelen windows işletim sisteminiz göçmüş ve repair etmeye çalışıyor olurda sonuç alamassa system restore'yi deneyebilirsiniz...

ikinci olarak sıkıntı yaratan ekranınızı kullanırken bios ekranına girerek sıkıntının orda da olup olmadığını gözlemleyin. Eğer sıkıntı bios ekranında da devam ediyorsa notebook'unuzun görüntü sıkıntısı donanımsal olarak ekran paneli bileşenlerinden kaynaklanıyordur (Yüksek İhtimal LCD Ekran Data Kablosu veya LCD Ekran) Bununla ilgilide detaylı bilgiyi ;

www.laptopuzmani.com/puclari/laptop-ekra...goruntu-nasil-olu-ur

yukarıdaki adresten erişebilirsiniz...
  • tRx
  • Administrator
  • Gönderiler: 798
  • Uzmanlık: 64
Son Düzenleme: 5 yıl, 7 ay önce Düzenleyen tRx.

Cvp: BENQ R56 Beyaz Ekran Ve Strartuprepairoffline 5 yıl, 7 ay önce #3

hocam biosa girmiyor zaten ekran açılmyor başka monitörden takip ettiğimde iki seçenek çıkıyor başlngıç onarmayı dene.. diğeride windowsu olağan şekilde başlat ama başlatmıyor.
  • ozgur416
  • Yeni Üye

Cvp: BENQ R56 Beyaz Ekran Ve Strartuprepairoffline 5 yıl, 7 ay önce #4

hocam biosa girmiyor zaten ekran açılmyor başka monitörden takip ettiğimde iki seçenek çıkıyor başlngıç onarmayı dene.. diğeride windowsu olağan şekilde başlat ama başlatmıyor.

Diğer ekranda windows seceneklerini sorunsuz goruntuleyebiliyorsan ve sadece ekranı değiştirdiysen sıkıntı lcd ekrandan kaynaklanıyordur
  • tRx
  • Administrator
  • Gönderiler: 798
  • Uzmanlık: 64

Cvp: BENQ R56 Beyaz Ekran Ve Strartuprepairoffline 4 yıl, 12 ay önce #5

hocam aynı cihaz bendede war eğer ekranı orjinalse muhtemelen ekran kartı chipsetin soğuk lehim olmuştur yani anormal derecede ısınıp chipset ile anakart arasındaki lehimlerin kopması yada atmasından kaynaklanıyor.. bunun bi çaresi yok hocam geçmiş olsun..dışarıda chipseti değiştiriyorlar lehimleri tekrar dizip losyon sürüyorlar fakat bi halta yaramıyor.. geçmiş olsun..
  • yasinmcse
  • Yeni Üye
  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturulma süresi: 0.15 saniye