Laptop Notebook Blogu

lenovo_snb_notebook

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Lenovo, Intel'de yaşanan çipset sorunu için izleyeceği yol haritasını açıkladı. Sandy Bridge tabanlı bilgisayarlar açısından ürün gamı en geniş üreticilerinden biri olan Lenovo, yeni nesil bilgisayarları için özel bir servis programı izleyeceğini belirtti.

Devamını oku...

Fujitsu-Lifebook-AH572-3D-Laptop
Dün sona eren Tüketici Elektroniği Fuarı'nda üç boyutlu dizüstü bilgisayarını tanıtan üreticilerden biri de Fujitsu oldu. Firma tarafından katılımcıların beğenisine sunulan Lifebook AH572 isimli dizüstü bilgisayar modeli, 3D gözlük çiftiyle geliyor ve üzerinde yer alan çift kamera ile 3D video kaydına olanak tanıyor.

Devamını oku...

pny-logo

PNY Technologies Mini Notebook’lar için özel olarak hazırladığı upgrade serisini, yeni 800MHz’de çalışan 2 Gb’lik DDR2 SODIMM belleği ile genişlettiğini duyurdu. Firmanın Mini Notebook’lara özel ürettiği bellekler şimdiye kadar bu modellerden oluşuyordu :

Devamını oku...

metangazla-calisan-notebook

Harvard Üniversitesi'ndeki bir grup bilim adamı pil yerine yakıt hücresi kullanabilecek taşınabilir elektronik cihazlar için önemli bir adım attı. Gelecekte metan gazı ile çalışan elektronik cihazlarımız olabilir.

Devamını oku...