Laptop Notebook Blogu

25 yıldan daha uzun bir süredir mobil dünya liderleri arasında yer alan Nokia, sahip olduğu deneyim ve bilgi birikimini dizüstü dünyasına Nokia Booklet 3G ile getiriyor. Intel Atom işlemcisi ile 12 saate kadar performans vaadeden Nokia Booklet 3G, Windows işletim sistemine sahip. 1,25 kilogram ağırlığında ve 19 mm inceliğinde olan Nokia Booklet 3G, ultra taşınabilir bir alüminyum kasaya sahip.

Devamını oku...

Samsung yeni çıkaracağı netbook için Google'ın yeni işletim sistemi olan Chrome'u tercih edeceğini açıkladı.

Samsung, yeni Intel tabanlı dizüstü serilerini çıkaracağını açıkladıktan sonra yeni bir açıklamada daha bulundu. Google'ın işletim sistemi olan Chrome tabanlı netbook üreteceğini söyleyen firmanın bu yeni üyesinin N210 modeline benzeyeceği söyleniyor.

Devamını oku...

Uzunca bir süredir çift ekranlı dizüstü bilgisayar çalışmaları yürütmekte olan Alaska merkezli gScreen firması, SpaceBook 17 adını verdiği yeni modelini Mayıs ayı içerisinde satışa sunmayı planlıyor. Bir süre öncesine kadar ekran boyutları 15.4-inç olan modelini geliştirmekle meşgul olan firma, ürün planlamasında değişikliğe giderek, ekran boyutları 17.3-inç olan bir dizüstü bilgisayar ile pazara girmeye hazırlanıyor.

Devamını oku...

Tayvan merkezli lider donanım üreticilerinden Asus, özellikle netbook ve ultra-ince tasarımlı dizüstü bilgisayar kullanıcılarını hedef alan üç yeni harici optik sürücü hazırladı. Tasarımlarıyla dikkat çeken yeni sürücülerin en ucuzu, SDR-08B1-U kod adını taşıyor. 140 x 140 x 20 mm boyutlarında ve 230 gram ağırlığında olan USB 2.0 uyumlu yeni sürücü, 8x DVD ve 24x CD okuma hızlarını destekliyor.

Devamını oku...