sony vaio t serisi 15

15 inc'lik FULL-HD dokunmatik ekranıyla kullanıcılara merhaba diyen SONY Vaio T Serisi 15 laptoplar i7 işlemcileri ve windows 8 uyumlu multimedia applikasyonlarıyla göz kamaştırıyor. Tıpkı SONY Vaio T Serisi 13 laptoplar gibi alüminyum şase kullanılmış ve dizaynda düz hatların egemenliği söz konusu.

Sony bu laptopun toplamda 5 pound (yaklaşık 2350 gr) ağırlığında ve 14.9 x 10 x 0.9 inc ölçülerinde olmasını planlamış. Böylece HP Spectre XT TouchSmart 15t-4000 ile neredeyse aynı ağırlık ve ölçülerde bir ultrabook üretimi yapmış.

Yazımızın başında söylediğimiz gibi SONY VAIO T Serisi 15 ultrabook 1920 x 1080 çözünürlükte kullanılabilen bir dokunmatik ekrana (touch screen) sahip ve bu dokunmatik ekrar windows 8'in modern kullanıcı arayüzüyle gayet uyumlu çalışıyor.

sony vaio t serisi 15 klavye ve ekran

SONY Vaio T Serisi 15'in hoparlörleri Intel High Definition Audio güçlendirilmiş xLoud teknolojisinin ürünü. Sanırım burda Sony'nin geliştirdiği bu xLoud teknolojine bir parantez açmak gerekiyor. xLoud teknolojisi sayesinde artık basit-küçük kulaklıklarda bile ses ve müzik kalitesi gayet tatmin edici boyutlarda olabiliyor. Sony bununla yetinmeyip bir de Clear Phase teknolojisi geliştirdi ve mobile iletişim teknolojileri için hi-fi hoparlörde ulaşalabilecek ses kalitesinin çıtasını epey yükseltti. Konumuza dönecek olursak, Sony Vaio T Serisi 15 xLoud ve Clear Phase teknolojileri sayesinde ses kalitesi konusunda epey iddalı görünüyor.

Artık özellikle ultrabooklarda olmazsa olmazlardan biri haline gelmeyen başlayan klavye tuşlarındaki arka-aydınlatması T Serisi 15'te de mevcut. 10 saniye'den fazla bir süre aktivite olmadığı takdirde kendiliğinden sönen bu arka ışık geceleri ya da düşük aydınlatmalı mekanlarda çalışmayı seven kullanıcılar için oldukça faydalı.

sony vaio t serisi

 Sony Vaio T Serisi 15 , 720p webcam ve 5 saate yakın (wifi aktif-web sörf kullanımıyla) batarya ömrüne sahip.

8GB ram ile satılan Sony Vaio T Serisi 15, Intel HD Graphics 4000 ekran chipsetiyle HD film-videolarınızı keyifle ve kesintisiz izlemenizi sağlıyor.