LG Xnote P2- Parça Sökme - Değiştirme

Yazdır

Bu makalede LG XNOTE P2 marka laptoparın parçalarının nasıl söküldüğünü anlatmaya çalışacağız. Diğer makalalerde de bahsettiğimiz üzere öncelikle laptobımızı kapatıyor ve bataryasını söküyoruz. Uyarımızı yapmadan işlemlere geçmeyelim.

Lütfen bu rehberde anlatılan işlemleri uygularken oluşabilecek tüm riskleri göze alınız ve notebookunuzun garanti süresi bittiyse uyguluyanız. İhtiyacınız olan parçayı değiştirmeden önce tüm adımları dikkatlice takip ediniz. Çünkü bu rehberde yayınlanan adımların hepsi birbiri ile bağlantılıdır. Ayrıca işleme başlamadan önce laptop tamiri hakkında detaylı bilgiyi ve laptop sökerken dikkat edilecek hususlar için laptop tamiri yazımıza gözatabilir, laptop parçaları hakkında teknik bilgileri bulmak içinse sol taraftaki Laptop Parçaları menusunu kullanabilirsiniz.

Adım 1: Yukarıdaki resimde de gösterildiği üzere laptobın altındaki tüm vidaları dikkatlice sökünüz. Daha sonra Harddisk, ram ve wireless kartları yerlerinden sökünüz. Hardisk ve bataryanın altındaki iki ufak vidayı söktüğünüzden emin olunuz.Adım 2: İnce uclu düz tornavida ile klavyeyi tutan 4 tırnağı dikkatlice kaldırınız ve klavye kablosunu dikkatlice sökünüz.Adım 3: Resimdede görüldüğü üzere üstdeki 5 vidayı dikkatlice söküp cpu soğutucu ve harddisk vidalarını dikkatlice sökünüz.

Adım 4: İnce uçlu tornavida yardımı ile resimdede görüldüğü gibi dikkatlice plastik kasayı sökünüz.Adım 5: LCD kelebeğinin tutan siyah vidayı dikkatlice sökünüz.Adım 6: Oklarla işaretlenmiş vidaları dikkatlice sökünüz. CMOS bataryası ve LCD kablolarını dikkatlice sökünüz.Adım 7: Koruyucu dikkatlice kaldırıp sökünüz.Adım 8: Soğutucunun vidalarını dikkatlice söküp soğutucuyu çıkartınız.Adım 9: Resimde de gösterildiği üzere soğutucunun vidalarını sökünüz.Adım 10: CDROM un vidasını söküp CDROMu çıkartınız.Adım 11: Resimde de görüldüğü üzere oklarla işaretlenmiş vidaları söküp, spekearin kablolarını dikkatlice çıkartınız.
Adım 12: Resimde de gösterildiği üzere anakartı tutan vidayı dikkatlice sökünüz ve anakartı kaldırınız. (PCMCIA, SD ve Modem plastiklerini söktüğünüzden emin olunuz).

Yukarıdaki işlemlerle ilgili bir soru veya görüş bildirmek isterseniz lütfen yorumlar bölümünü kullanınız. Kolay Gelsin.