Acer Aspire One Netbook - Klavye Sökme Değiştirme

Yazdır

Bu rehber Acer Aspire One model netbook klavye değiştirme işleminin nasıl yapıldığını açıklamak amacıyla hazırlanmıştır. Ancak klavyenizle ilgili bir sorununuz var ve netbook garanti süresi henüz bitmemişse yetkili teknik servisinizle irtibata geçmelisiniz.

İşleme başlamadan önce;

-Laptopunuzun kapalı olduğuna
-AC adaptörünüzü ve bataryayı çıkarmış olduğunuza emin olmalısınız.

Lütfen bu rehberde anlatılan işlemleri uygularken oluşabilecek tüm riskleri göze alınız ve notebookunuzun garanti süresi bittiyse uyguluyanız. İhtiyacınız olan parçayı değiştirmeden önce tüm adımları dikkatlice takip ediniz. Çünkü bu rehberde yayınlanan adımların hepsi birbiri ile bağlantılıdır. Ayrıca işleme başlamadan önce laptop tamiri hakkında detaylı bilgiyi ve laptop sökerken dikkat edilecek hususlar için laptop tamiri yazımıza gözatabilir, laptop parçaları hakkında teknik bilgileri bulmak içinse sol taraftaki Laptop Parçaları menusunu kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resimde klavyeyi tutan plastik tırnaklar daire içine alınarak gösterilmiştir. Klavyeyi sökmeye öncelikle üst orta kısımdaki tırnaktan  klavyeyi kurtararak başlamalıyız. Klavyeyi tırnaklardan kurtarırken klavyeyle kasa arasına  kredi kartı ya da benzer bir plastik cisim sokularak ayırma işlemi yapılabilir. Böylece kasa ve klavye çizilmeleri önlenmiş olur. Ardından üst kısımdaki diğer tırnaklardan kurtararak devam edebiliriz. Yan taraftaki plastik tırnakların herhangi birinden kurtardıktan sonra klavyemizi kasadan ayırmaya başlayabiliriz.

Klavyeyi tırnaklardan kurtardıktan sonra anakartla bağlantısını sağlayan flat kabloyu anakarttan sökmemiz gerekiyor. Bu işlemi yaparken son derece dikkatli olmalıyız. Aksi halde anakart yada klavye zarar görebilir.

Kolay gelsin.